گوگل دی دریم

ساخت وبلاگ
چکیده : مصرف کننده در دنیای امروزی به چیزی بیش از دیدن، شنیدن و خواندن نیاز دارد. به عبارت دیگر مطابق شرایط ... با عنوان : گوگل دی دریم بخوانید :

مصرف کننده در دنیای امروزی به چیزی بیش از دیدن، شنیدن و خواندن نیاز دارد. به عبارت دیگر مطابق شرایط دنیا و نحوه توسعه آن، مصرف کننده نیاز جدید دیگری پیدا کرده است که دیگر با تلویزیون، سینما، رادیو و ... ارضا نمی شود. این نیاز جدید میل به حضور در رسانه است. فعالیت مصرف کننده دیگر محدود به هدف رسانه بودن نیست و او خود در خلق محتوا نیز سهیم می شود. این نیاز با ابزار و تکنولوژی های مرتبط با واقعیت مجازی برطرف می شود. بواسطه این تکنولوژی ها مصرف کننده امکان حضور در محیطی غیر از محیط واقعی را در هرجای ممکن بدست می آورد. کافی است که تنها به یکی از این سیستم ها بطور مثال گوگل دری دریم ویو دسترسی داشته باشد.

گوگل دی دریم، تکنولوژی ای متشکل از هدست واقعیت مجازی و کنترل آن است. اگر از نگاه انباشتی این تکنولوژی را بررسی کنیم باید اشاره کنم که این تکنولوژی نسخه ای ارتقا یافته از CardBoard می‌باشد.

این تکنولوژی سیستمی از از برنامه و الگو ها است که به مصرف کننده بوسیله هدست و کنترل، تجربه واقعیت مجازی را می دهد. تجربه واقعیت مجازی بدین صورت است که مصرف کننده امکان تجربه تمام آنچه در دنیای فیزیکی و واقعی با محدودیت روبرو است را بصورت تقریبا بی واسطه ای تجربه می کند. دی دریم ویو اولین هدستی است که برای پلتفورم دی دریم ساخته شده است و دارای مزایایی چون امکان کاربری آسان آن است؛ هدست واقعیت مجازی گوگل دریم  به گونه ای طراحی شده که به راحتی روی بیشتر عینک های طبی قابل استفاده باشد. دی دریم، قسمت داخلی آن طوری طراحی شده که به سادگی قابل جدا شدن است تا هر زمان که دوست داشتید آن را بشویید. مزیت دیگر آن طبیعی و واقعی بودنی است که به مصرف کننده القا می کند. این حس توسط کنترلی که تعبیه شده به مصرف کننده امکان فعالیت تعاملی را می دهد بطوریکه مصرف کننده می تواند کنش های خود را در واقعیت مجازی دخیل کند. به عبارت دیگر مصرف کننده صرفا واقعیت مجازی را تجربه نمی کند بلکه در آن غرق می شود تا آنجا که در حین مصرف مرز میان واقعیت و واقعیت مجازی برایش از میان می رود. با این وجود محدودیتی که این تکنولوژی با آن روبروست و بدلیل نوین بودنش تا حدودی طبیعی است، محدود بودن گوشی های موبایلی است که بتواند از این پلتفرم پشتیبانی کند. در حال حاضر، تنها دو گوشی پیکسل و پیکسل XL از گوگل دی دریم پشتیبانی می کنند. این یعنی در حال حاضرامکان دسترسی افراد کم و محدودی به این تکنولوژی وجود دارد.

 منبع:

http://gadgetnews.ir/134638/%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84-%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D9%85-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84-google-daydream/

http://digiato.com/label/%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D9%85/

http://techno-news.ir/tag/%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84-%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D9%85/

 

 

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : دوشنبه 27 فروردين 1397 ساعت: 3:06